Dr. Alan Howard – zakladatel Cambridge Weight Plan

Ve výživě se ne vždy setkáváme s pozitivními zprávami. Jednou takovou bohužel je i informace, že nás opustil ve věku 91 let Dr. Alan Howard, zakladatel programu Camrbidge Weight Plan. Zanechal za sebou více než 250 odborných lékařských článků. Dále 8 knih o ischemické chorobě srdeční a obezitě nebo lékařský magazín International Journal of Obesity.

 

Průkopník nízkoenergetických programů

Jednalo se o jednoho z průkopníků nízkoenergetických programů, které v dnešní době využívá řada firem. Jeho jméno je ale spjato s firmou Cambridge Weight Plan (dříve The Cambridge Diet, nyní v UK The 1:1 Diet), protože stál u jejího založení. Postup se na úplném začátku jmenoval právě po něm – „Howard’s Diet“. Počátky komerčního využití sahají až do roku 1973. Cílem bylo převést výsledky dřívějšího průlomového výzkumu do produktu, který by byl přístupný široké veřejnosti.

Informace o jeho výzkumech a také o jeho přispění k založení a působení v rámci  programu Cambridge Weight Plan si můžete bez problémů najít na internetu včetně wikipedie.

Kniha The Cambridge Diet

Výzkum ale od té doby pokročil a měnily se nejen názvy, ale i postupy. Časem začaly vznikat další firmy, které s různou mírou úspěšnosti používaly obdobný systém. Co ale zůstává je to, že se v rámci programu Cambridge Weight Plan opíráme o poslední klinické studie. Pro řadu lidí jsou tyto postupy neznámé i v dnešních dnech a bez hlubší znalosti za vším vidí jen potravinu v prášku.

 

Z Cambridge Diet je dnes Cambridge Weight Plan

Cambridge Weight Plan je jedna z mála firem, která má jak samotný Program, tak i produkty ověřené klinickými studiemi, navíc se na řadě studií společnost přímo podílela a aktuálně i podílí. Poměrně přelomové jsou studie zabývající se vztahem formula LED a remise cukrovky 2. typu.  A tak, i když nás opustil člověk, který stál u založení, pokračujeme ve směru, který udal. Dá se říci, že jeho práce doslova zachránila miliony životů po celém světě.

Osobně jsem neměl možnost jej potkat, protože v rámci CWP hovořil naposledy v rámci 30. výročí založení společnosti v roce 2014. V ČR ale následujeme vědecký a evidence based přístup i díky osobním kontaktům na vědce v zahraničí a snažíme se tak přispět k osvětě vědecké i laické veřejnosti. Proto nejlepším uctěním památky je pokračovat v tom, co tento skvělý člověk s obrovskou vizí začal.

Sdílejte článek:

Zanechte komentář:

Vaše jméno:
Web:
E-mail:
Zpráva:

Nejnovější články:

Tip na vánoční dárek: Moje kuchařka

Read more...

03.12.2021

Tlouštíci - Kristýna na programu The 1:1 Diet

Read more...

23.11.2021

14.11. Světový den diabetu - jaký je účinný způsob remise?

Read more...

14.11.2021

Akreditovaný kurz MŠMT - Výživový poradce - přihlašte se!

Read more...

01.11.2021

Nová sezóna Tlouštíků na TV Prima

Read more...

11.10.2021

© 2020 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515