Jak se hublo s Kristýnou? Pořad Tlouštíci

Jen během uplynulých tří let nabrala Kristýna 45 kilogramů. „Už jsem se i kolikrát pozvracela z toho, jak jsem se přejedla,“ netajila se Kristýna, která se často uchylovala k velkému večernímu přejídání. Přitom paradoxně prožívala šťastné období – našla si přítele, úžasnou práci i vlastní bydlení. S extrémní váhou se ovšem objevily také zdravotní problémy. Působilo jí velké obtíže třeba jen vyjít schody. Do pořadu Tlouštíci se přihlásila „hodně po dvanácté“. Hrdinka epizody by si přála mít 100 kg. Na startovní čáře však měla o více než 100 kg navíc.

Zoufalý zdravotní stav

Spouštěcím momentem u ní bylo údajně to, když během hospitalizace v nemocnici viděla nemohoucí, morbidně obézní pacientku. To ji šokovalo natolik, že se do podobné situace nechtěla v budoucnu dostat. Jak zjistili odborníci v pořadu Tlouštíci, její zdravotní stav byl zoufalý. Vyšší krevní tlak, prodělaná plicní embolie, anémie, obrovské zatížení pohybového aparátu, narušený tukový metabolismus. K tomu vysoké riziko cévních příhod, nádorových onemocnění a dalších chorob.

O zkušenosti s Kristýnou

O Kristýně jsem se dozvěděl na natáčení jako o účastníkovi pořadu Tlouštíci s nejvyšší hmotností. A abych pravdu přiznal, neměl jsem nikdy klienta s hmotností vyšší, než měla ona. V době začátku natáčení vážila více než 200 kg. Říkal jsem si, že u takto obézního člověka musí jít hmotnost dolů sama. Zkuste nosit denně 100kg závaží – při takovém výdeji energie to musí jít skoro samo.

Bohužel tu bylo ono skoro – na počáteční jídelníček Kristýna příliš nereagovala. Bylo rozhodnuto, že zkusí program Cambridge Weight Plan, který má zpracovanou metodiku i pro redukci hmotnosti u takto obézních klientů. Z mého pohledu zde nebyl problém – po konzultaci s lékařem byl zvolen Krok 4, který je poměrně volný a kombinuje jak speciální produkty, tak i běžné jídlo. Těšil jsem se, jak se pustíme do práce a na to, jak kila poletí dolů.

Morbidní obezita

Zvážil jsem ji na přístroji InBody a překvapením bylo, že zařízení nebylo schopné změřit viscerální tuk – na morbidní obezitu prostě nestačí ani tento profesionální přístroj. Zapsal jsem si ostatní hodnoty, vysvětlil, co má Kristýna dělat, kolik produktů a běžných potravin má denně konzumovat, a domluvili jsme se na dalším měření. Očekával jsem úbytek několik kilogramů. Kristýna mě ale vyvedla z omylu. Po týdnu se vrátila s tím, že jí program absolutně nevyhovuje a že jedla ještě víc a asi přibrala. To mě trochu vyvedlo z rovnováhy, zvlášť když přístroj InBody nárůst hmotnosti potvrdil. Nezahodil jsem ale flintu do žita a přidal jsem do plánu trochu víc energie. To snad pomůže…

Kristýna na přístroji InBody

Naděje

Na dalších měřeních se zdálo, že mírné navýšení energetického příjmu opravdu pomohlo. Kilogramy šly dolů – sice pomalu, ale stabilně. Pouze mě na natáčení Tlouštíků zarazilo, když Kristýna přiznala, že si vlastně jídlo kombinuje podle sebe a nikoliv tak, jak je navrženo. Byla to poměrně překvapivá informace a jak se ukázalo, nemělo to být jediné překvapení. Kristýna poté vynechala i několik schůzek a nakonec nedorazila ani na tu poslední, protože už chtěla mít vše za sebou.

Můj nejtěžší klient

Z mého pohledu to nakonec byl jeden z nejtěžších klientů. Z počátku jsem nevěřil informacím, které se ke mě dostaly ohledně jejího procesu hubnutí. Bohužel se ale ukázaly jako pravdivé. Kristýna si vždy našla důvod, proč danou věc nedělat – stres, finance, jiná práce, únava. Navržený plán sice chvíli dodržovala, ale její cíl dostat se na 100 kg zůstal jen přáním. Kdyby ho vnímala jako svůj skutečný záměr, musela by přijmout, že k němu vede cesta, na které je potřeba udělat celou řadu změn a překonat mnoho překážek.

Doufám, že se Kristýna jednou opravdu rozhodne, svoji hmotnost po natáčení pořadu Tlouštíci upraví a změní si tak k lepšímu celý svůj život. I když měla kolem sebe celou řadu odborníků, nemohli jí pomoci bez toho hlavního – vlastní motivace. Možná je to i poučení pro ostatní – pokud chcete opravdu, ale opravdu zhubnout, musíte o tom být vnitřně přesvědčeni. Přeji Kristýně to nejlepší a do budoucna hlavně pevnou vůli.

 

Podrobné informace o programu Cambridge Weight Plan včetně výsledků lékařské studie DROPLET v přehledné formě najdete na stránce o Cambridge Weight Plan. Svého poradce si pak můžete s ohledem na své bydliště a další preference vybrat z přehledu poradenských center CWP. Programu Cambridge Weight Plan se věnuji i na svém blogu.

Sdílejte článek:

Zanechte komentář:

Vaše jméno:
Web:
E-mail:
Zpráva:

Nejnovější články:

Podcast Maminka: Hubnutí po porodu

Read more...

03.10.2023

Nový ročník Buď fit 2023

Read more...

05.04.2023

Je obezita volba?

Read more...

12.02.2023

Bramborový salát bez majolky a ryba bez smažení

Read more...

21.12.2022

Aktuality v diabetologii Poděbrady 2022

Read more...

29.11.2022

© 2022 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515