Tip na vánoční dárek: Moje kuchařka

Kuchařka Zdravě a chutně podle světoznámého programu The 1:1 Diet

Lámete si hlavu nad tím, co nadělit pod stromeček? Mám pro vás skvělý tip, jak udělat radost všem věkovým kategoriím, a zároveň, jak darovat opravdu smysluplný dárek.

Kuchařku The 1:1 Diet jsem vytvořil jak pro klienty v programu The 1:1 Diet, tak i pro ty, kteří zastávají zdravý životní styl a chutné jídlo.  Recepty jsou vytvořeny přímo pro Kroky 1-3 programu The 1:1 Diet, ale také zde najdete mnoho tipů, které vám pomůžou nejen s výběrem surovin, ale rovněž i s výběrem vhodného nádobí. Obsahem kuchařky je 57 receptů – hlavní jídla i dezerty. Vybere si opravdu každý, i ti, kteří v programu The 1:1 Diet nejsou. 

Jak jsou sestaveny recepty?

Osobně jsem sestavil nutričně hodnotná jídla, která nejen, že výborně chutnají, ale také dodají tělu potřebné živiny a vitaminy. Recepty jsem zvolil tak, aby jejich příprava zabrala co nejméně času. Vybrat si jídlo, které splní naše aktuální požadavky na obsah energie a živin, uspokojí chutě, vyhoví našim stravovacím návykům nebo omezením a které navíc zrovna budete mít čas připravit, nebývá vždy snadné. Proto jsem se rozhodl sestavit seznam receptů, které si může jednoduše a rychle připravit každý z nás.

Kromě receptů v kuchařce najdete zajímavá fakta o jídle a také se dozvíte, proč je důležité volit kvalitní vstupní suroviny. Věnovat chvíli času prostudování složení a původu zboží znamená investovat do svého zdraví.

Kuchařku můžete zakoupit na oficiálním e-shopu The 1:1 Diet zde.

Kuchařka Zdravě a Chutně

Brokolicové placky

SUROVINY

 • 1 brokolice (500­g)
 • 40 ­g parmezánu
 • 100 ­g vepřové šunky
 • 4 vajíčka
 • muškátový květ
 • čerstvě mletý černý pepř
 • špetka soli

POSTUP

 1. Brokolici očistíme, zbavíme dřevnatých částí, důkladně propláchneme teplou vodou a rozdělenou na růžičky uvaříme v osolené vodě do poloměkka. Kupovanou kolem 8 minut ve vodě (nebo 12 minut v páře), brokolici čerstvě sklizenou z vlastní zahrádky vaříme přibližně poloviční čas.
 2. Zatímco se brokolice vaří, nakrájíme šunku na kostičky a parmezán nastrouháme najemno.
 3. Brokolici slijeme, nakrájíme na malé kousky, které smícháme se šunkou, sýrem a žloutky. Dochutíme pepřem a muškátovým květem.
 4. Z bílků vyšleháme sníh a opatrně jej vmícháme do směsi.
 5. Na plech rozložíme pečicí papír a tvoříme na něm placičky. Pečeme v troubě při teplotě
  180 – 200 °C dozlatova. Doba pečení by neměla překročit 20 minut, aby se placičky nevysušily a zůstaly vláčné.

Brokolicové placky

Co je program The 1:1 Diet?

Historie programu sahá až do 70. let minulého století a díky rychlým, dlouhodobě udržitelným výsledkům se brzy stal oblíbený po celém světě. Jen v České republice pomohl program od svého založení v roce 1999 s redukcí váhy tisícům lidí.

Program The 1:1 Diet je komplexním programem sestaveným ze 6 Kroků, který respektuje 3 základní pilíře. Prvním je individuální přístup a podpora poradce, na kterého se může klient vždy spolehnout. Druhý představuje úpravu stravovacích návyků a plánu připraveného na základě individuálních potřeb klienta a s ohledem na jeho zdravotní stav. Součástí postupu jsou kvalitní produkty s vyváženými nutričními hodnotami. Třetí pilíř pak tvoří začlenění pohybové aktivity do běžného života.

Sdílejte článek:

Zanechte komentář:

Vaše jméno:
Web:
E-mail:
Zpráva:

Nejnovější články:

Podcast Maminka: Hubnutí po porodu

Read more...

03.10.2023

Nový ročník Buď fit 2023

Read more...

05.04.2023

Je obezita volba?

Read more...

12.02.2023

Bramborový salát bez majolky a ryba bez smažení

Read more...

21.12.2022

Aktuality v diabetologii Poděbrady 2022

Read more...

29.11.2022

© 2022 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515