Moje zkušenost s pořadem Tlouštíci

Rozhodl jsem se s Vámi podělit o mou zkušenost s natáčením pořadu Tlouštíci. Někteří z účastníků uspěli, jiní svoji cestu snad teprve najdou. Pro všechny to ale byla zajímavá zkušenost a možná i nový začátek.

Natáčení

Osobně jsem s natáčením měl zkušenosti, nikdy jsem ale neměl možnost se podílet na takovémto formátu pořadu. Až do poslední chvíle jsem neuměl říci, jaký bude výsledek. A musím uznat, že jsem byl příjemně překvapen. Řada lidí psala v komentářích, že se mělo v pořadu Tlouštíci dělat toto a tamto, že tam nebyl zdravotní aspekt a pododobně – je nutné si uvědomit, že každý z účastníků měl k dispozici pouze jeden díl a do takto krátkého času se muselo nacpat neskutečné množství materiálu.

Natáčení pořadu Tlouštíci

 

Točilo se ostošest

V pořadu Tlouštíci se točilo vše – kontroly, konzultace, názory, vyjádření i zhodnocení průběhu. Většina se bohužel nevešla do finálního času. A možná je to dobře, protože ve výsledku tvůrci dovedli zaujmout diváky a přinést jim kromě poznatků i zajímavý vhled do soukromí jednotlivých účastníků.

Osobně jsem se o dva z nich v pozdější fázi pořadu Tlouštíci staral. Většina kontrol nebyla natočena – důvod je prostý, nebylo na nich nic zajímavého. Jednalo se p převážení, zhodnocení a konzultace. Věřím, že takto to probíhalo i u jiných účastníků a jednotlivých specialistů. Cílem nebylo přinést konkrétní návrh „jak na to“, ale spíš osobní příběh každého účastníka a jeho změnu v průběhu celého procesu.

Je to dobře anebo špatně?

Myslím, že je správné v pořadu Tlouštíci ukázat, kam až jde s nadváhou zajít. A také je dobré upozornit na to, že pokud chybí vůle, můžete mít kolem sebe skvělý tým specialistů, ověřené informace a skvělý plán, ale pokud vše nedodržujete, cíl se  nedostaví. Spekulovat se dá o všem, do formátu pořadu jsme zasahovat nemohli a pokud by tam zároveň nebylo nějaké drama, lidé by jej nesledovali a vše by pozbylo smysl. Třeba by někdo na našem místě postupoval jinak, volil jiný postup, jinou motivaci. Jak se ale říká, po bitvě je každý generál. Také bych teď trochu změnil některé věci, ale toto se ukázalo až s odstupem času.

Když se chce, tak to jde

Diváci si mohli odnést jednu důležitou věc – pokud se chce, změna nastane. Kdo má důvod, hledá způsob a kdo na sobě pracuje, dočká se výsledků. Třeba to pomohlo někomu se rozhodnou v tom, aby konečně začal řešit sám sebe. Rozhodnout se udělat první krok je vždy to nejhorší, jakmile se ale člověk rozběhne a je o tom vnitřně přesvědčen, je těžké ho zastavit. Toto mi ukazují moji klienti, jak ti úspěšní, kteří nehledají výmluvy, a nakonec mají úspěch, tak ti neúspěšní, kteří od počátku hledají kličky, úlevy, vynechávají konzultace. Skoro by se dalo říci, že to už odhadnu na začátku. A je jedno, jestli se bavím se sportovcem, slečnou, co chce shodit 3 kila do plavek anebo někým, kdo má 20 kg nadváhy.

Takže je jen na vás, pro co se rozhodnete. Specialista vám může ukázat jen cestu a správně vás navést, jít už ale musíte sami.

 

Svého poradce na výživu si můžete najít v programu Cambridge Weight Plan. Podrobné informace o programu Cambridge Weight Plan včetně výsledků lékařské studie DROPLET v přehledné formě najdete na stránce o Cambridge Weight Plan. Svého poradce si pak můžete s ohledem na své bydliště a další preference vybrat z přehledu poradenských center CWP.

 

Sdílejte článek:

Zanechte komentář:

Vaše jméno:
Web:
E-mail:
Zpráva:

Nejnovější články:

Podcast Maminka: Hubnutí po porodu

Read more...

03.10.2023

Nový ročník Buď fit 2023

Read more...

05.04.2023

Je obezita volba?

Read more...

12.02.2023

Bramborový salát bez majolky a ryba bez smažení

Read more...

21.12.2022

Aktuality v diabetologii Poděbrady 2022

Read more...

29.11.2022

© 2022 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515