O mně

cwp_vrana_foto

Výživa a zdravý životní styl – moje motivace

Hlubší zájem o výživu ve mně vzbudila má vlastní sportovní kariéra, konkrétně bojové sporty, kterým jsem se věnoval na soutěžní amatérské úrovni do svých 24 let. Výživu považuji společně s fyzickou aktivitou a pozitivním myšlením za jeden z hlavních pilířů zdravého životního stylu. Díky svému mnohaletému působení v managementu developerských a konzultačních společností jsem měl možnost ověřit si v praxi, že správně nastavený životní styl obvlivňuje vedle fyzického zdraví v nezanedbatelné míře také psychiku a celkovou výkonnost člověka.

Oblasti výživy a suplementace se věnuji přibližně 14 let. Za tuto dobu jsem vytvořil velké množství výživových plánů pro běžné lidi, klienty s nadváhou i sportovce. Měl jsem možnost pracovat s řadou vrcholových sportovců – atletů, fotbalistů, hokejistů a dalších – včetně některých olympioniků. Spoustu cenných zkušeností jsem získal také díky spolupráci s řadou odborníků z příbuzných oborů. Za všechny zmíním Mariana Jelínka, přední osobnost v oblasti koučingu, bývalého trenéra hokejové reprezentace a osobního trenéra Jaromíra Jágra.

Své praktické zkušenosti předávám ostatním v rámci přednášek a školení. Vytvořil jsem i vlastní kurzy „Poradce pro výživu“ s akreditací MŠMT.

S partnery jsme založili firmu WeFood Nutrition, která vyrábí doplňky stravy. Ale nejen vyrábí – mým úkolem je kompletní vývoj nových produktů. V první fázi na základě návrhu poptáme suroviny, porovnáme jejich parametry a kvalitu na základě informací od dodavatelů a zvolíme složky pro výsledný produkt. Další fází je vzorkování, které umožní vybrat finální variantu. Směsi jsou poté míchány ve vlastních prostorách na výrobní lince. Naskytla se mi díky tomu jedinečná příležitost proniknout i do zákulisí výroby a pohlížet na kvalitu produktů nejen ze strany spotřebitele nebo běžného poradce pro výživu.

Stejnou funkci mám i ve společnosti KMON, kde stojím za vývojem výživových doplňků. 

Své zkušenosti dále aktivně využívám v rámci programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan, ve kterém působím zejména jako školitel. I zde ale získávám další cenné zkušenosti z praxe, protože s manželkou provozujeme jednu z poboček.

Aktuálně se zabývám také založením Asociace pro funkční potravinu – platformy, jejímž cílem bude vzdělávat veřejnost v oblasti výživy prostřednictvím workshopů a přednášek, spolupracovat s odborníky z oboru včetně lékařů a pořádat kurzy pro poradce, zahrnující poznatky z nejnovějších studií v oblasti výživy, suplementace a postupů při řešení zdravotních problémů.

Nejnovější články:

Nový ročník Buď fit 2023

Read more...

05.04.2023

Je obezita volba?

Read more...

12.02.2023

Bramborový salát bez majolky a ryba bez smažení

Read more...

21.12.2022

Aktuality v diabetologii Poděbrady 2022

Read more...

29.11.2022

14.11. Světový den diabetu

Read more...

14.11.2022

© 2022 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515