Podcast Maminka: Hubnutí po porodu

Jak shodit poporodní kila a kdy s tím vlastně začít? V podcastu Maminka.cz jsme vše probrali! Téma, které trápí mnoho žen – hubnutí po porodu. Po narození dítěte se mnoho matek potýká s přebytečnými kilogramy a snaží se vrátit do formy.

Podcast si můžte poslechnout zde, nebo na kanálech jako je Spotify, Apple music nebo Youradio Talk.

 

Hubnuti po porodu

O čem jsme se bavili? Hubnutí po porodu!

To by mělo být v první řadě bezpečné. To znamená, že i v období kojení by měla být strava racionálně sestavená. Pro dietní opatření je správná doba až po ukončení kojení. „Samotné kojení je vlastně výdejem v řádu několika set kilokalorií. Takový výdej energie kombinovat ještě s deficitem makro- a mikronutrientů je naprosto nevhodné,“ . Platí to i v případě, že žena kojí už jen jednou denně nebo třeba večer na uspání. I tak se stále jedná o výdej energie, který není vhodné kombinovat s dietou.

Co je zdravé stravování?

Samotný pojem zdravé stravování je ale velmi subjektivní. Pro někoho může být obecně zdravá potravina nevhodná, protože je třeba alergik. Nesmíme zapomenout ani na vegetariány či vegany. Každý typ stravování ale může být podle Spolukiladolu.cz rozumný a vyvážený. Novopečená kojící maminka zvyklá jíst cokoliv a bez vyhraněného stylu stravování by se měla ideálně vyhnout vysoce zpracovaným potravinářským produktům (tzv. UZPP), které obsahují zbytečné množství cukru, bílé mouky nebo některých tuků. V první řadě by měla ze svého jídelníčku vysadit konzervovaná, předpřipravená jídla a zmražená jídla, ale i cukrovinky a slazené nápoje.

Sdílejte článek:

Zanechte komentář:

Vaše jméno:
Web:
E-mail:
Zpráva:

Nejnovější články:

Podcast Maminka: Hubnutí po porodu

Read more...

03.10.2023

Nový ročník Buď fit 2023

Read more...

05.04.2023

Je obezita volba?

Read more...

12.02.2023

Bramborový salát bez majolky a ryba bez smažení

Read more...

21.12.2022

Aktuality v diabetologii Poděbrady 2022

Read more...

29.11.2022

© 2022 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515