Tlouštíci – Kristýna na programu The 1:1 Diet

Kristýna z oblíbeného pořadu Tlouštíci: Nemůžu zapomenout na zájem výživových poradců, děkuju!

Kristýna, je milá maminka na mateřské dovolené, kterou jste mohli vidět v oblíbeném pořadu Tlouštíci. Zatočila se svými nadbytečnými kily a plní si teď své sny. Její cesta za zdravějším životním stylem nebyla jednoduchá, proto jí s hubnutím pomáhal i program The 1:1 Diet a já. Základem byla kompletní změna životního stylu. Bylo nutné Kristýnu naučit novým návykům, z jídelníčku odstranit některé nevhodné potraviny a jiné zase přidat. Nedílnou součástí byl i pohyb. To byla významná změna, kterou Kristýna udělala. Snažila se najít čas pro sebe, dodržovat správnou psychickou hygienu a pravidelně se hýbat.

Kristýnin boj s psychikou i kily navíc začal už v dětství.

„Jako malá jsem se s rodiči hodně stěhovala. Z Příbrami do Ostravy, po pár letech zase na vysočinu. Byl to pro mě obrovský zápřah, začala jsem se stahovat do sebe. V novém městě jsem nikoho neznala, takže jsem byla sama a hledala útěchu v aerobiku, do kterého jsem se zamilovala a možná až nezdravě mu propadla. Denně jsem byla i na dvou hodinách za sebou. Moje postava ale i přesto byla spíše baculatější,“ říká Kristýna, která u aerobiku vydržela do 16 let, od té doby nikdy u žádného sportu nevydržela déle než 14 dní.

Kristýna zkusila hodně diet

Protože nebyla Kristýna se svou postavou spokojená, už od střední školy začala držet diety. „Vyzkoušela jsem toho hodně – mléčné diety, nebo jsem naopak nejedla vůbec, dokonce jsem se po jídle zkoušela vyzvracet, nebo jsem jedla tabletky, které měly podporovat hubnutí. Vždy jsem měla pocit, že jsem tlustá. A když vidím zpětně fotky, vím, že jsem byla opravdu pěkně hloupá,“ říká mladá maminka, kterou nakonec ke změně a k přihlášení do pořadu Tlouštíci vedlo to, že se necítila vůbec dobře. Přestala se sama sobě úplně líbit a přestala stíhat své děti. Navíc ji trochu poškádlil její partner s tím, že by účast v takovém pořadu nezvládla!

The 1:1 Diet

Když se Kristýna dozvěděla, že bude v pořadu hubnout s pomocí programu The 1:1 Diet, měla obavy a smíšené pocity, jak vše zvládne. Nejvíce se obávala toho, jak zkrotí svou touhu po sladkém, což se ukázalo jako jeden z větších problémů v průběhu hubnutí. „Nemůžu ale zapomenout na zájem výživových poradců. Lukáš Vrána, který se opravdu zajímal po celou dobu, co jsme spolupracovali, ale také v první řadě na paní Ladislavu Kordíkovou, výživovou poradkyni programu The 1:1 Diet, ke které jsem ve svém okolí měla nejblíže a která mě několikrát zachránila, když jsem měla opravdu chuť se vším praštit,“ upozorňuje mladá maminka na důležitou roli výživových poradců, opravdových parťáků během shazování jejích kil.

Krize v průběhu redukce

Tak jako u každého, kdo chce ztratit více, kilogramů, i u Kristýny se střídaly období, kdy šlo vše ideálně, s obdobími, kdy byla motivace hodně nízko. Hledala cesty, jak se dostat zpátky do rytmu.

Jedna z větších krizových situací nastala, když Kristýna nevěděla jak dál, neměla motivaci. Zde pomohlo několik delších telefonátů a zároveň návštěva psycholožky. Bylo nutné, aby se věnovala i sama sobě a nedávala veškerý čas pouze rodině. Pomáhaly i pravidelné návštěvy a kontroly.

Redukce hmotnosti je běh na dlouhou trať a motivace je jedním ze zásadních faktorů. Kristýna ji vždy našla, na kontroly chodila pravidelně, a i když ne vždy bylo vše ideální, nakonec dosáhla výrazného zlepšení zdravotního stavu. Je odhodlána pokračovat a svoji hmotnost dále snížit.

Zdravý životní styl a nová Kristýna

Maminka na mateřské se během účasti v programu naučila jíst především pravidelně a pořad ji motivoval k pokračování ve zdravém životním stylu. Její aktuální váha je 101 kilogramů. „Nová váha mi přinesla více energie, větší chuť do života, nebolí mě klouby, nezadýchávám se a zlepšila se mi cukrovka! Kromě toho moje okolí na proměnu reaguje skvěle a všichni mě nadále podporují v dalším hubnutí,“ uzavírá Kristýna.

Co je program The 1:1 Diet?

The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan je komplexní výživový program s individuálním přístupem osobního poradce. Poznejte, jak vám jídelníček na míru může změnit život.

Historie programu sahá až do 70. let minulého století a díky rychlým, dlouhodobě udržitelným výsledkům se brzy stal oblíbený po celém světě. Jen v České republice pomohl program od svého založení v roce 1999 s redukcí váhy tisícům lidí. Program The 1:1 Diet je založený na hubnutí pod dozorem zkušeného poradce, na kterého se může klient vždy spolehnout a který připraví každému přesný plán vytvořený na míru individuálním potřebám a s ohledem na zdravotní stav klienta. Třetím pilířem jsou pak kvalitní produkty s vyváženými nutričními hodnotami.

Sdílejte článek:

Zanechte komentář:

Vaše jméno:
Web:
E-mail:
Zpráva:

Nejnovější články:

Podcast Maminka: Hubnutí po porodu

Read more...

03.10.2023

Nový ročník Buď fit 2023

Read more...

05.04.2023

Je obezita volba?

Read more...

12.02.2023

Bramborový salát bez majolky a ryba bez smažení

Read more...

21.12.2022

Aktuality v diabetologii Poděbrady 2022

Read more...

29.11.2022

© 2022 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515