Projekt Buď fit s Dietou

Mnozí z vás si jistě všimli, že od začátku roku se program The 1:1 Diet stal partnerem projektu Buď Fit s Dietou. V rámci tohoto projektu se 3 vybrané účastnice snaží upravit svoji hmotnost a celkový přístup k výživě. A jelikož se jedná o komplexní změnu, tak v rámci workshopů pomáhají i specialisté z jiných oborů.

Změna životního stylu

Redukce hmotnosti je běh na dlouhou trať. Zhubnout na chvíli a po čase nabírat ztracené kilogramy zpátky ale bývá častým problémem. Samotná redukce hmotnosti je tedy pouze počátkem celého procesu, důležitá je i stabilizace a samotné udržení hmotnosti. A přesně tímto si účastnice musí projít. Důležité je ale také získat informace, jak se po ukončení redukce stravovat a jak si vysněnou postavu udržet.

Program The 1:1 Diet

To, jak se vypořádat s nadbytečnými kilogramy je vcelku jasné – zde pomůže program The 1:1 Diet. Jak už mnozí z vás vědí, jedná se o jednu z funkčních metod, konkrétně o formula LED (nízkoenergetická dieta za použití speciálních produktů). V rámci celého postupu je nutné absolvovat i fázi stabilizace, která je zakončena standardním jídelníčkem na míru (a to jak racio, tak low carb, podle osobních preferencí).

Možná by bylo zajímavé zjistit, jak si aktuálně účastnice vedou. Je tomu něco přes 5 měsíců, kdy nastoupili do celého procesu a mělo by tedy být už něco vidět. Taťána je už téměř na svojí vysněné váze a přepokládám, že co nevidět začneme stabilizovat. Cítí se živější, stíhá rodinu a vnímá i rozdíly v pohybové aktivitě – vrátila se opět ke svému oblíbenému sportu, kterým je běh. Nicole se stihla vdát, a na svatbě byla lehčí o přibližně 8 kg, než na počátku roku. Hodně cvičí, a její hmotnost je už téměř podle jejich představ. Svatba byla krátká a pochopitelná přestávka, nicméně aktuálně je už zase zpátky na trati a postupuje za svojí vysněnou postavou. Maruška navštěvuje kolegyni Hanu Kinštovou v Českých Budějovicích a udělala obrovský pokrok. Její úbytek na hmotnosti je už přes 20 kg. Kdo ji sleduje na sociálních sítí, tak zaznamenal, že se aktivně věnuje cyklistice.

 

Jenom hubnout nestačí

Důležitým faktorem pro změnu životního stylu je i edukace. V rámci návštěv jednotlivým účastnicím předáváme informace z oblasti výživy, ale to není všechno. Časopis Dieta organizuje také workshopy, kde se dá získat mnohem více. Na prvním to bylo kromě informacích o redukčních postupech i rozhovor s psycholožkou a dále setkání s Lindou Finkovou, která si sama úspěšně programem prošla a předala účastnicím svůj osobní pohled.

Na dalším workshopu získaly všechny dámy praktickou ukázku vaření z různých oblastí. Připravovala se jídla z kuchařky, kterou jsem dal dohromady jako pomůcku pro Kroky 1 – 3. Jedná se o nízkoenergetické, přesto chutné recepty, které lze využít nejen v rámci Programu. Podobně proběhly ukázky východní kuchyně a dezertů.

Workshop vaření

Jedeme dál

Do konce roku zbývá ještě více než půl roku a kromě drobného finálního dohubnutí bude hlavním úkolem získanou hmotnost zastabilizovat. Osobně věřím, že to holky dokážou. Pokud jste zvědaví, tak jako já, tak nás určitě sledujte buď v tištěné formě v časopisu Dieta, IG @theone2onediet @casopisdieta @luke.vrana. Můžete Nicole, Marušce a Taťáně fandit anebo se třeba sami inspirovat. A kdoví, třeba ještě něco stihnete do vlastní dovolené.

Účastnice projektu

Sdílejte článek:

Zanechte komentář:

Vaše jméno:
Web:
E-mail:
Zpráva:

Nejnovější články:

Podcast Maminka: Hubnutí po porodu

Read more...

03.10.2023

Nový ročník Buď fit 2023

Read more...

05.04.2023

Je obezita volba?

Read more...

12.02.2023

Bramborový salát bez majolky a ryba bez smažení

Read more...

21.12.2022

Aktuality v diabetologii Poděbrady 2022

Read more...

29.11.2022

© 2022 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515