Report „Diet Index“

The 1:1 Diet je i značkou, která se podílí na celé řadě studií v oblasti nadváhy a obezity a souvisejících onemocnění (např. cukrovka 2. typu). Nedávno byl zveřejněn nový report s názvem „Diet Index“, který odhaluje, že téměř dvě třetiny lidí by chtěly zhubnout. Report přináší celou řadu zajímavých informací. Průzkum byl proveden v prosinci 2021 ve Velké Británii.

Výsledky

V tomto reportu 71 % účastníků tvrdí, že tlak na hubnutí nebo kondici v lednu ztěžuje jejich úspěch, a pokud by začali s dietou v únoru, byli by úspěšnější. Průzkum také zjistil, že 60 procent lidí má pocit, že by jejich život byl lepší, kdyby se nepotýkali s problémy s hmotností. V průměru dotazovaní lidé za svůj život vyzkoušeli 10 diet a většina z nich je dodržovala pouhých 21 dní.

Zjištění

Je jasné, že mnoho lidí by si přálo najít způsob hubnutí, který skutečně funguje, protože téměř dvě třetiny lidí (64 %) by chtěly zhubnout a to v průměru o 16 kg. 60 procent dotázaných tvrdí, že nadváha ovlivnila jejich duševní zdraví. Celých 86 procent dotázaných souhlasí s tím, že lidé by měli být více oporou těm, kteří trpí problémy s váhou.

Šokující je, že téměř čtvrtina (22 %) lidí se zdravotními problémy souvisejícími s váhou se bojí, že zemřou mladí. 14 procent se muselo vzdát práce a 12 procent bylo hospitalizováno.  Pětina dotázaných tvrdí, že jejich zdravotní problémy související s váhou zatěžovaly jejich vztahy s blízkými. Celých 10 procent se v důsledku toho dokonce odloučilo od svých partnerů.

Negativní vlivy

57 procent lidí obdrželo negativní komentář k jejich hmotnosti. Třetina lidí nemá ráda svůj odraz v zrcadle. U lidí s nadváhou toto procento stoupá na více než polovinu (55 %). Ačkoli 40 procent respondentů tvrdí, že se cítí šťastní za ostatní lidi, kteří úspěšně zhubnou. Na druhou stranu téměř pětina (17 %) pociťuje žárlivost na to, že se jiným lidem podařilo zhubnout a jim ne.

Zdravotní problémy spojené s nadváhou

V důsledku nadváhy řada respondentů trpí i zdravotními problémy. V rámci tohoto průzkumu se to týká 22 procent lidí s cukrovkou 2. typu. Další 17 procent respondentů se srdečními chorobami nebo infarkty a 24 % s problémy se spánkem.

Mark Gilbert, britský specialista na výživu ze společnosti The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan, uvedl: „Téměř tři čtvrtiny lidí (73 %) se cítí být odsuzováni kvůli nadváze. To není příjemný způsob, jak se cítit. Přestože mnozí sympatizují s nadváhou, stále se objevují negativní komentáře a diskriminační chování. Osm procent lidí je dokonce kvůli své váze na pracovišti šikanováno. „Každý má svůj názor a může mít pravdu ohledně toho, jak je nejlepší zhubnout, ale neexistuje jeden univerzální způsob pro všechny.“

The 1:1 Diet

Výzkum dokazuje, jaký negativní mentální dopad má opakované selhávání lidí v oblasti redukce hmotnosti. The 1:1 Diet je jedním z funkčních a ověřených systémů, kde mají lidé kromě ověřeného a propracovaného programu podporu vyškoleného poradce. O dlouhodobé udržení hmotnosti se na konci celého postupu postará jídelníček na míru, který navíc bude v blízké době rozšířen o low carb (nízkosacharidové) varianty.

* Tento výzkum 1 004 britských respondentů ve věku 18 a více let provedla společnost Perspectus Global jménem The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan v průběhu prosince 2021.

 

The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan je komplexní výživový program s individuálním přístupem osobního poradce. Poznejte, jak vám jídelníček na míru může změnit život.

Sdílejte článek:

Zanechte komentář:

Vaše jméno:
Web:
E-mail:
Zpráva:

Nejnovější články:

Podcast Maminka: Hubnutí po porodu

Read more...

03.10.2023

Nový ročník Buď fit 2023

Read more...

05.04.2023

Je obezita volba?

Read more...

12.02.2023

Bramborový salát bez majolky a ryba bez smažení

Read more...

21.12.2022

Aktuality v diabetologii Poděbrady 2022

Read more...

29.11.2022

© 2022 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515