Poslední díl pořadu Tlouštíci

Jaroslav z pořadu Tlouštíci je veselé povahy a bere život s humorem. Žije ve spokojeném manželství a má dvě dcery, pro které by však chtěl být lepším příkladem, co se týče životního stylu. Do pořadu se přihlásil se 150 kilogramy a potřeboval pomoci nastavit základní principy zdravého stravování tak, aby byl plán dlouhodobě udržitelný. A aby se vyhnul jojo efektu, což se mu v minulosti nepodařilo.

Jak to všechno začalo?

Jaroslav vyrůstal jako spokojené dítě v milující rodině: „V dětství jsem neměl nikdy nadváhu, vždy byla adekvátní mé výšce. Sportoval jsem rekreačně, nějaký čas jsem navštěvoval kroužek juda, ale později jsem dal přednost kamarádům a chodil ven s nimi. K aktivnímu sportu mě rodiče úplně nevedli, oni sami nikdy nesportovali, spíše jsem se rád díval na hokejové zápasy v televizi, takže se považuji za aktivního fanouška,“ žertuje. Ke svým kilům se dopracoval postupně a jako svůj první boj s váhou označuje období před svatbou v roce 2009. Boj byl sice úspěšný, ale bohužel jen krátkodobě a váha se za pár let vrátila, jak sám říká „s bonusem“.

Pan Imrich Tlouštíci

Jaká byla moje role?

Správné nastavení jídelníčku hraje při redukčním programu klíčovou roli, proto bylo potřeba oslovit zkušeného výživového poradce. Věnuji se výživovému poradenství více než 12 let a mezi mé klienty patřil například i trenér hokejové legendy Jaromíra Jágra. Dlouhodobě pracuji s redukčním programem The 1:1 Diet a Jaroslavovi jsem musel vytvořit výživový plán na míru. U každého klienta je důležitých několik faktorů. Zejména se jedná o udržitelnost nastaveného deficitu energie, adekvátní množství bílkovin, ale i motivující váhový úbytek. Potkat se také musejí chuťové požadavky.

Průběh spolupráce

Jaroslav se pustil do hubnutí s nadšením. Byla to pro něj velká změna, musel se najednou seznámit se stravou, která má deficit energie a úplně jiné složení, než na které byl zvyklý. Vzhledem k tomu, že se jednalo o redukci hmotnosti, byl snížen příjem energie. Zachoval jsem adekvátní množství bílkovin, ale snížil přísun sacharidů a tuků. V sestaveném redukčním jídelníčku pro Jaroslava tak nenajdete třeba pečivo, naopak jsme přidali komplexní produkty značky The 1:1 Diet.  Jídla The 1:1 Diet splňují požadované nutriční hodnoty a jsou velmi rychlé na přípravu. Pro Jaroslava byla změna jídleníčku ze začátku náročná. Musel změnit staré stravovací návyky, rozplánovat si časy, kdy jíst a udělat si systém ve složení jednotlivých jídel. Naštěstí však Jaroslava manželka velmi podporovala a s přípravou jídla velkou měrou pomáhala.

Změny v životě

Nejnáročnější bylo období, kdy Jaroslav jednak dosáhnul komfortní zóny a byl se získanou hmotností spokojen (i když by se ještě dalo jít dolů) v kombinaci s jeho další výdělečnou činností. Aniž bych prozrazoval detaily, tak v průběhu této činnosti není problém s konzumací většího množství jídla. Bylo to ke konci probíhající proměny a byla to tak zkouška toho, zda je výsledná hmotnost stabilizovaná a udržitelná. To se naštěstí ukázalo jako realita a Jaroslav si vše udržel.

Výsledek

Jaroslav celkově v průběhu redukčního programu zhubl 31 kilogramů, naučil se pravidelně cvičit a nový životní styl si nejen zautomatizoval, ale dokonce velmi oblíbil. Jak sám dodává: „Mé koníčky jsou nyní jiné, než byly před hubnoucím programem. Našel jsem si čas na sportování a zálibu ve fitness a horských procházkách.“ A co nejcennějšího jste si během své cesty s The 1:1 Diet odnesl do života? „Začal jsem více uvažovat nad tím co jím, začal jsem si kupovat kvalitnější potraviny. Naučil jsem se pravidelně jíst a pochopil složení stravy na talíři. Už vím, co tělo potřebuje k plnohodnotnému fungování. Hodně mi to otevřelo oči a doufám, že již nikdy nepolevím a svému tělu dám, co si zaslouží – zdravou stravu, pohyb a pěkný vzhled,“ uzavírá.

Pan Imrich po proměně

Sdílejte článek:

Zanechte komentář:

Vaše jméno:
Web:
E-mail:
Zpráva:

Nejnovější články:

Podcast Maminka: Hubnutí po porodu

Read more...

03.10.2023

Nový ročník Buď fit 2023

Read more...

05.04.2023

Je obezita volba?

Read more...

12.02.2023

Bramborový salát bez majolky a ryba bez smažení

Read more...

21.12.2022

Aktuality v diabetologii Poděbrady 2022

Read more...

29.11.2022

© 2022 – WeFit 4U, s. r. o., Třeboradická 1070/37, 182 00 Praha 8-Kobylisy, IČ: 09050515